Şirketimiz 1982 yılında İmamoğulları Metal San. Olarak paslanmaz ürünleri imalatı 10 yıl faaliyet gösterdikten sonra şirketimizin kurucusu Ahmet Alüftekin’in vefatı ile şirketimiz bölünmüştür. 1993 yılında Üçel olarak Kent mobilyaları imalatıyla tekrar faaliyete girmiştir. O günden bugüne dünyanın ve Türkiye’nin her yerine AVM , oteller, hastaneler gibi yerlere hizmet vermekteyiz.

Üçel Kent Mobilyaları olarak her işletmenin kendine özgü bir çizgisi olduğunun bilincindeyiz. Bu düşünceden yola çıkarak sizler için, sizi anlatan ve size özgü ürünler geliştirerek çizginizi korumanıza ve farkınızı ortaya çıkartmanıza yardımcı oluyoruz. Biliyoruz ki sizleri diğerlerinden ayıran aslında farklılıklarınızdır. Bu bilinçle sizlere özel tasarımlar yaparak bu tasarımları hayata geçiriyoruz. Hayal ediyor, tasarlıyor ve üretiyoruz. Teknik çizim veya görseller üzerinden sunacağınız projelerinizde anahtar teslim hizmet sunmaktayız.

Projelerinizde paslanmaz, metal, alüminyum yada açık hava reklamcılığına ait olan tüm imalatları kendi bünyesinde gerçekleştirebilme kapasitesine sahip olan Üçel Kent Mobilyaları sizlere kalitesi ve profesyonel ekibi ile hizmet vermekten mutluluk duyar. Mimar yada İç Mimarlara yönelik olarak sunduğumuz bu hizmetler sayesinde tek bir adresten tüm projenizi yönlendirebilecek, sorunsuz, kaliteli ve gecikmesiz bir hizmet alabileceksiniz. Mühendislerimizin yaklaşık 10 yıllık yurtdışı ve yurtiçi arge çalışmalarından sonra Body flight (dikey rüzgar tüneli) ‘ni yeni tasarım ve milli üretimle ülkemize kazandırma çabasındayız ve çalışmalar sonucunda da body flight (dikey rüzgar tüneli)’ni Üçel Metal olarak üretmekteyiz.